EST ENG RUS GER FIN SWE ESP

Eesti, Raplamaa, Märjamaa vald, Konuvere küla, Konuvere mõis

Objekti ID: 4626
 • See kuulutus ei ole aktiivne.

  • Tehingu andmed

   Objekti tüüp: Äripind
   Tehing: Müüa
   Hind: 750 000 €
   1 096.33 €/m²
  • Objekti asukoht

   Riik:Eesti
   Maakond: Raplamaa
   Linn/vald: Märjamaa vald
   Linnaosa: Konuvere küla
   Tänav: Konuvere mõis
   Katastri nr: vaata andmeid maaregistrist
  • Objekti andmed

   Tubade arv: 10
   Üldpind: 684.1 m²
   Krundi suurus: 229 000 m²
   Korruseid: 3
   Magamistubade arv: 5
   Kasutusvaldkond: ladu / tootmine, teenindus, toitlustus

   Küte

   Kombineeritud küte
   Kaminaküte
   Maaküte
   Pliit
   Puuküte
  • Kirjeldus

   Kanalisatsioon: lokaalne
  • Lisaandmed

   Kelder
   Pööning
   Panipaik
   Kõrghaljastus

   Ümbruskond

   Teed: Keskmises korras
   Hoonestus: Eramud
   Lähim veekogu: Jõgi
   Veekogu kaugus: 100 m
  • Sisustus

   Mööbli võimalus
  • Vannituba ja pesemisvõimalused

   WC ja vannituba eraldi
  • Köök

   Köögimööbel
Müüa ajalooline Konuvere mõis.

Lisainfo

Müüa Vigala jõe kõrgel lõunakaldal paiknev Konuvere mõis - saksa keeles Konofer, millest esineb esmateateid 1563. aastast. Mõisa klassitsistlik peahoone on tänapäevasel kujul ehitatud 19. sajandi esimesel poolel Rennenkampffide suguvõsa poolt, kellele kuulus Eestis, Lätis ja Leedus teisigi sarnaseid residentse. Mõisakompleksi moodustavad: peahoone (684,1 m²), abihoone (253 m²), jääkelder (178,2 m²), mõisapark, kolm tiiki ning põllumajandusmaa.

Mõisa soklikorrusel asub väike köök, saun koos pesuruumiga, abiruumid, neli magamistuba, kütteruum, ladu ning trepikoda. Teisel korrusel asub vestibüül, naiste- ja meeste tualett, garderoob, roheline saal, punane saal, keskmine saal, magamistuba, köök, kaks laoruumi, suur söögisaal ja väike söögisaal. Kolmas korrus on hetkel väljaehitamata, kuid sinna on planeeritud külaliste mahutamiseks kümme magasmistuba koos tualettidega, puhkeruum, söögisaal, kaks laoruumi ning pesuruum.

Mõisas on kõrged - 4 meetri kõrgused laed ja lagesid on kaunistatud käsitsi joonistud maalingutega.

Säilinud on originaalaknad, taastatud on põrandad ja uksed. Hall ja söögisaal on juugendstiilis, teised saalid esindavad aga klassitsismi, olemas on ka ajastule iseloomulikud suured ahjud. Kokku on neli taastatud kahhelkiviahju, üks leivaahi ning üks pliit. Mõisa on paigaldatud tänapäevane maaküttesüsteem ning puugaasikatel, mis võimaldavad mõisas aastaringselt elada ning hoida küttekulusid väga madalal.

2005. aastal rajati abihoone - 253 m² suurune tall/küün. Tallis on 5 suurt latrit hobustele, sadularuum/köök ning pööningul heinahoidla. Küünis saab hoiustada masinaid, tööriistu jms. Samuti asuvad seal veel soojustatud töökoda ja kolm külalistetuba.

Kinnistu 22,95 ha kogusuurusest pindalast võtab 4,2 ha enda alla kolme tiigi ning mitme alleega park, ülejäänud hoonestamata kinnistu moodustavad põllumajandusmaad.

Väga ilus ja privaatne asukoht, mis on sobilik inimesele, kes oskab hinnata Eestimaa loodust ning ajalugu. Võimalus on tegeleda kalastuse ja jahindusega. Samuti loob suur kinnistu võimalused hotelli või golfiväljaku rajamiseks ning ka kalakasvanduseks- kinnistult jooksevad läbi allikad ning ainulaadsust loob arteesia kaev, millest tuleb 65 meetri sügavuselt 1 liiter vett sekundis.

Konuvere mõis asub Tallinnast kõigest 77 km kaugusel.

Helista julgelt, küsi lisainformatsiooni ning tee oma pakkumine.